Клуб "Стендов Моделизъм България"

XIV-та открита изложба-конкурс

Клуб "Стендов Моделизъм България" организира Четиринадесета открита изложба-конкурс за стендови модели (всички мащаби и категории).

Място на провеждане: София, ул. Гео Милев 158, ВТУ "Тодор Каблешков", Студентски стол

Време на провеждане: 13 и 14 октомври 2018 год. (събота и неделя)

Пълните правила за провеждане на изложбата може да намерите: тук

Дискусия за изложбата: Форум

Класиране:

  Раздел „Начинаещи”

    B01: Самолети 1/144, 1/100, 1/72

         I.  Радомир Стойнев с Spitfire на PM Model
         I.  Даниел Стефанов с F-86F Sabre на Airfix
         I.  Максим Крантев с AН 2 на Trumpeter
         II.  Владимир Йорданов с МиГ-15 на Kopro
         II.  Зорница Георгиева с Tempest Mk.V на Revell
         III.  Иван Методиев с Blade Ranger на Zvezda
         III.  Дмитрий Маслаков с CASA Vildebeest T-16 на Azur
         III.  Евгений Савичев с Spad VII (Якорь на фюзеляже) на Academy
         III.  Александр Яценко с Spad VII (Звезда Давида на хвосте) на Academy
         III.  Виктор Крылов с Spad XIII (инь-янь на хвосте) на Revell
         III.  Нияз Салимов с МиГ-21БИС на Zvezda
         III.  Виктор Большаков с Albatros D.Va на Elf model
         III.  Александър Димитров с Aichi Type 99 на Mister Craft

    B02: Самолети 1/48, 1/35, 1/32, 1/24

         I.  Радомир Стойнев с Hughes 500MD на Academy
         II.  Marko Kovac с SPAD XIII на Revell

    B03: Военни машини 1/76, 1/72

         I.  Максим Крантев с Т-34 на Zvezda
         II.  Радомир Стойнев с IS-2 на Zvezda
         III.  Даниел Стефанов с Challenger 2 на Dragon
         III.  Мая Крантева с KV2 на Zvezda

    B04: Военни машини 1/48, 1/35

         I.  Алексей Рябинин с Т-37ТУ на Hobby Boss
         I.  Александр Косенков с Т-50 на Hobby Boss
         I.  Алексей Рябов с ПТ-76 на Trumpeter
         II.  Константин Андреев с Sd.Kfz.232 на Tamiya
         II.  Алексей Рябов с СГ-122 на Tamiya
         II.  Аркадий Бажанов с СУ-152 на Bronco Models
         III.  Матвей Симонов с КВ-1 на Hobby Boss
         III.  Иван Стоилов с КВ2 на Tamiya

    B05: Диорами

         II.  Radu-Constantin Dumitrescu с Doom's Day на Game Workshop Comp.
         III.  Victor-Stefan Dumitrescu с Dacian's ambush

    B06: Кораби

         II.  Радомир Стойнев с Type 212 Scire на Hobby Boss
         III.  Даниел Стефанов с Queen Elizabeth 2 на Revell

    B07: Автомобили

         I.  Василий Ендияров с VW Golf IV на Tamiya
         III.  Иван Методиев с Missle McFin на Zvezda

    B08: Фигури

         I.  Victor-Stefan Dumitrescu с Bloodreavers на Game Workshop Comp.
         III.  Ruxandra-Maria Dumitrescu с Fenrisian pink wolfs на Game Workshop Comp.
         III.  Kavvada Lidia с English Knight на Miniart

    B09: Фантастика и други

         I.  Виктор Балджиев с MILLENNIUM FALCON на Revell
         II.  Ruxandra-Maria Dumitrescu с Sith Infiltrator на Revell

    B10: Градски транспорт

         III.  Виктор Джуров с Т6М-400 "София 100"
         III.  Теодор Велчев с Ikarus 280 Рязан Соло #1313

  Раздел „Напреднали”

    C02: Витлови самолети 1/72

         I.  Milan Radulovic с Heinkel He-111 на Revell
         I.  Красимир Стефанов с S-328 "Бялата врана" на Special Hobby
         II.  Тошо Стоев с Бериев КОР-1 на Amodel
         II.  Людмил Попов с МиГ-3 на Hobby Boss
         II.  Методи Методиев (EmperoR) с Curtiss SB2C Helldiver на Dragon
         II.  Slobodan Beleslijin с FW 190A-5 на Eduard
         III.  Веселин Найденов (Vesselin) с P-51 Mustang на Tamiya
         III.  Красен Георгиев с Messerschmitt Me 209 V1

    C03: Витлови самолети 1/48

         I.  Milan Radulovic с P-51 D на Tamiya
         I.  Dragan Zdravković с ALBATROS D V.a на Eduard
         II.  Ивайло Врачански (Ivo hobby) с Bristol Beaufighter TF.Mk.X на Tamiya
         II.  Красимир Стефанов с FW 190D-9 на Eduard
         III.  Митко Митков (Mitkov) с Dewoitine D.520 на Tamiya
         III.  John Kalaitzoglou с T-41D Mascalero на Italeri

    C04: Реактивни самолети 1/144

         I.  Методи Методиев (EmperoR) с McDonnel Douglas DC-9
         II.  Ангел Попов с TBF Avenger на Hasegawa
         III.  Христо Крумов с F/A-18E Super Hornet

    C05: Реактивни самолети 1/72

         I.  Методи Методиев (EmperoR) с MiG-21 MF на Eduard
         II.  Ивайло Врачански (Ivo hobby) с English Electric Lightning F.6 на Airfix
         II.  Димитър Енгибаров с A-37B Dragonfly на Academy
         II.  Веселин Найденов (Vesselin) с F-14 на Academy
         III.  Stavros Koulaxidelis с F-18C Golden Dragons на Academy

    C06: Реактивни самолети 1/48

         I.  Milan Radulovic с Yak-38 M на Hobby Boss
         I.  John Kalaitzoglou с Su-27A Flanker на Academy
         II.  Пано Троплев (masklin) с SU-34 на Hobby Boss
         II.  Веселин Пенев (McVess) с MiG-21 MF Bunny Fighter на Eduard
         III.  Митко Митков (Mitkov) с Su 25 UBK на Master Craft

    C07: Самолети 1/35, 1/32, 1/24

         I.  Чавдар Георгиев (shelby gt500) с Arado Ar 196 A3 BG Air Force 2 на Revell
         I.  Александър Крантев (Ssasho0) с Gotha G.IV на Wingnut Wings
         I.  Валентин Петров (valko-bg) с MiG-21UM на Trumpeter

    C08: Пътнически самолети – всички мащаби

         I.  Александър Валерианов с Boeing 787-8 на Zvezda
         I.  Петко Карамитев (pkaramitev) с Boeing 737 на Daco Skyline
         II.  Dragan Petrovski с Boeing 737-800 KLM на Revell
         III.  Димитър Дряновски с LZ-129 Hindenburg на Revell

    C09: Хеликоптери – всички мащаби

         I.  Чавдар Георгиев (shelby gt500) с Bell Jet Ranger 206B BG Air Force 01 на Revell
         II.  Kavvadas Panaiotis с Sea Lynx Mk88A на Revell
         III.  Protopoulos Theodoros с CH-47SD Chinook

    C10: Колесни военни машини 1/76, 1/72

         I.  Светослав Цанков (Academica) с DUKW на Italeri
         I.  Красен Георгиев с SdKfz.232 (fu)(8-rad) на Roden
         II.  Стилиян Балтаджиев с BTR-60PB на S-Model
         II.  Слави Георгиев с Kubus на MirageHobby
         III.  Деан Гюдженов с BRDM 2 Late production на S-Model
         III.  Росица Стойнева с Stryker на Academy
         III.  Branislav Djeri с Marmon Harrington MK3 на Attack Hobby Kits

    C11: Колесни военни машини 1/48, 1/35

         I.  Slobodan Lajic с Pickup e/ZU-23-2
         II.  Веселин Пенев (McVess) с M-ATV на Kinetic
         II.  Чавдар Георгиев (shelby gt500) с БТР-60 ПБ Българска армия на Trumpeter
         II.  Dragan Zdravković с Kfz. 15 Horch на Italeri
         III.  Kostas Bouris с BRDM-2 Bosnian Serb Milicija на Dragon
         III.  Serban Prejoianu с US Army Loader
         III.  Петър Видов с Ford model T 1917 LCP на ICM

    C12: Верижни военни машини 1/76, 1/72

         I.  Светослав Цанков (Academica) с Land-Wasser-Schlepper (LWS) на Hobby Boss
         I.  Красен Георгиев с Sherman M4A2 на Heller
         II.  Антон Зайков с Т-72 на Modelcollect
         II.  Веселин Найденов (Vesselin) с A-1A Abrams на Dragon
         III.  Борислав Асенов с Об. 252 "Защитник" на OKB Grigorov
         III.  Велизар Великов (Vels) с KV 1 M1942 на Trumpeter
         III.  Андрей Новожилов с Т-55АМ

    C13: Верижни военни машини 1/48, 1/35

         I.  Theodoros Kalamatas с Stalinetz S-65 на Trumpeter
         II.  Kelesidis Theodoros с BT-7 на Tamiya
         II.  Славчо Георгиевски с M-113 на Tamiya
         III.  Predrag Stamenkovic с T34/85 (Mod 1944.) на Zvezda
         III.  Serban Prejoianu с D7 US Army Buldozer на Miniart
         III.  Milovan Bajagic с Flak 88 on T34/76

    C14: Артилерия - всички мащаби

         I.  Milovan Bajagic с M198 155mm на Trumpeter
         II.  Predrag Stamenkovic с Krupp 240mm Big Bertha на Takom
         III.  Ангел Попов с Наполеоново оръдие на Smer
         III.  Alexandru Dumitrescu с Bless you!

    C15: Диорами с военни машини и/или авиация 1/144, 1/72

         I.  Theodoros Kalamatas с Frozen
         II.  Веселин Найденов (Vesselin) с Ostfront
         II.  Ангел Попов с Avenger пътуване във времето на Trumpeter
         III.  Стилиян Балтаджиев с BTR-60P ZU-23-2

    C16: Диорами с военни машини и/или авиация 1/48, 1/35

         I.  Александър Йосифов (alexthegreat) с "Chow Time" German Anti-Tank Gun Crew (Eastern Front) на Dragon
         II.  Манта Модел Клуб с "Една легенда"
         II.  George Roumbos с T-72 M1 Bulgarian Army in Maneuvers на Zvezda
         II.  Емил Групчев (Старшията) с Bistro
         III.  Joaquin Martinez с Blown Pink Panther на Tamiya
         III.  Ангел Макрев с Going Home на Tamiya

    C17: Фигури с височина до 60 mm

         I.  Сергей Николаевич Кунц с Европейский рыцарь на Cartoon miniatures
         II.  Ангел Попов с Буда-статуя
         II.  Ивайло Антонов с Lord of Contagion на Citadel Miniatures
         III.  Андрей Рождественский с Монголски разознавачи XIII век на Italeri

    C18: Фигури с височина над 60 mm., Бюстове

         I.  Сергей Николаевич Кунц с Европейские воины 17 века на Avanpost
         II.  Вячеслав Ермаков с Охотник на драконов на Altores studio
         II.  Андрей Рождественский с Римски декурион на Pegaso
         III.  Емил Групчев (Старшията) с Winston Churchill

    C19: Автомобили, Камиони, Мотоциклети

         I.  Витан Каснаков с Nissan 240 RS Group B на Aoshima
         I.  Александър Крантев (Ssasho0) с Ferrari 250 Testarosa на Model Factory Hiro
         II.  Вельо Велев с Porsche 911 GT2 Clubsport на Tamiya
         III.  Велко Атанасов с DAF-95 + кран на Italeri

    C20: Кораби с платна

         I.  Михаил Воденичарски (Moarein) с Le Soleil Royal на Heller
         II.  Петър Видов с Acheron на Zvezda

    C22: Подводници

         I.  Веселин Найденов (Vesselin) с Biber на Special Hobby
         I.  Борислав Асенов с Китайска изследователска подводница Jiaolong на Trumpeter
         II.  Велизар Великов (Vels) с German submarine type VII/41 Atlantic version на Revell
         III.  Rade Marjanovic с U-1407, Type XVIIB submarine

    C23: Фантастика, Космос

         I.  Иван Гиев с GMC Delorian на Aoshima
         II.  Ангел Попов с Resistance X-Wing Fighter на Revell
         III.  Alexandru Dumitrescu с Kit Fisto's Jedi Starfighter на Revell

    C24: ЖП модели

         I.  Георги Станчев с Локомотив серия 07
         I.  Мартин Гетов с БДЖ 44 088.3
         II.  Ивайло Ненчев с БДЖ ЕМВ 32
         II.  Васил Манолов с Влак "Еконт"
         III.  Мартин Гетов с БДЖ 44 001
         III.  Мартин Гетов с БДЖ 06

    C26: Архитектура (без фигури)

         I.  Деца от гр. Златица и Пирдоп с Медодобивен завод Aurubis гр. Пирдоп
         II.  Александър Йосифов (alexthegreat) с Repair Factory на Scratchbuild
         III.  Ивайло Врачански (Ivo hobby) с ЖП гара - Blumenfeld на Faller

    C27: Самостоятелни проекти

         I.  Vladan Maksimovich с Hawker Furry
         II.  Лъчезар Ванков с Болгар ТЛ30

    C28: Градски транспорт

         I.  Дариан Георгиев с Чавдар 11М4-СК
         I.  Георги Гърмидолов с Schindler Waggon Be4Ag6 685 на Scratchbuild
         II.  Георги Гърмидолов с Skoda Solaris 26TR 2684 на Scratchbuild
         II.  Георги Гърмидолов с Mercedes bus Future 3051 на Scratchbuild
         II.  Георги Гърмидолов с BMC Procity CNG 7135 на Scratchbuild
         II.  Ива Петкова с Тролейбус Икарус на Scratchbuild
         III.  Дариан Георгиев с Ikarus 280 на Scratchbuild
         III.  Дариан Георгиев с София 100 на Scratchbuild
         III.  Георги Гърмидолов с Solaris Urbino nH12 1640 на Scratchbuild
         III.  Станимир Захов с Тролей Икарус Z80 на Scratchbuild

    C29: Дизайнерски Модели

         I.  Макс Крапивченко с линкор Nogato
         II.  George Roumbos с Ballerina на UGears

    Купа "Най-добър модел на въоръжение в Балканския регион"

         Stavros Koulaxidelis с F-16C Block30 H.A.F. на Tamiya

    Купа "Най-добър модел на въоръжение в България"

         Митко Митков (Mitkov) с PZL 24 B на MirageHobby

    Купа "The best of the show"

         Михаил Воденичарски (Moarein) с Le Soleil Royal на Heller
Публикувано на Юли 3, 2018, 9:41 преди обед от simo
Прегледано: 3471