Клуб "Стендов Моделизъм България"

Трета открита изложба-конкурс

Партньори:

Клуб "Стендов моделизъм - България" организира Трета открита изложба-конкурс за стендови модели (всички мащаби и категории). Изложбата е по повод навършването на една година от основаването на Клуба.

Място на провеждане: Културно-информационен център на Авиацията и ВВС на Булевард "Цариградско шосе" 4-ти километър.

Време на провеждане: 20 и 21 октомври 2007 год. (събота и неделя)


Програма:
1. Подреждане на експозицията - от 09 часа на 20.10.
2. Откриване - 12.00 часа на 20.10.
3. Огледа и оценка на моделите - от 14.00 часа
4. Закриване на първият изложбен ден - 17.00 часа
5. Откриване на вторият изложбен ден - 09.00 часа на 21.10.
6. Приключване оценяването на моделите - 12.00 часа
7. Награждаване и закриване на изложбата - 14.00 часа.

Експозиция:

- от 10.00 до 17.00 на 20.10.
- от 09.00 до 16.00 на 21.10.

Дискусия за изложбата: Форум

Резюме:

Изложбата на 20-ти и 21-ви октомври 2007 год. беше тържествено открита от Председателя на Клуб “Стендов моделизъм – България” Станислав Петков в присъствието на членове на клуба, моделисти и гости. Третата открита изложба-конкурс беше добре организирана, екипът показа добра сработеност и рутина. На нея бяха представени 43 моделисти със 124 модела и композиции.

Организаторите бяха предвидили отново информационен център с достъп до интернет, както и специално разработен софтуеър за регистрация на моделите и участниците, и разпечатване на бланките за участие за всеки модел. Този път барчето беше добре заредено с кафе, безалкохолни, закуски... и бира.

Бяха изработени и фланелки на клубна тематика, този път със спомен за авиобаза "Доброславци". Освен членове на Клуба, доста други посетители успяха да си закупят от тях.

Представените модели бяха на изключително добро ниво, което подложи на неимоверни усилия комисията при оценяването им. Жестоката конкуренция беше основно в раздел "Бронетехника 1/72" и "Бронетехника 1/35". "Гвоздеят" на изложбата беше феноменалната диорама "Танково депо", около която винаги имаше посетители.

Както и при предходни изложби, авиационните издания в страната надменно отминаха и тази поредна проява на Клуб “Стендов моделизъм – България”. Телевизиите бяха заети в съботно предъвкване на поредните седмични скандали и политически игри, тъй като изложбата се проведе седмица преди местните избори.

При награждаването всички участници получиха медал по повод навършването на една година от официалното учредяване на Клуба.

Ентусиазираното събитие през този уикенд отново събра на едно място всички запалени моделисти и любителите на авиационната и бронирана техника. Освен реалните запознанства и моделистките дискусии, тази изложба се превърна в генератор за идеи и интересни предложения, някои от които ще бъдат реализирани съвсем скоро.


Класиране:

    

         Специална награда.  Васил Маломиров Власов с КБ 2 Чучулига 4
         Специална награда.  Лъчезар Драгостинов с Ракета Съюз 3
         Специална награда.  Васил Маломиров Власов с ДАР 8 Славей

    Раздел „Винетка”

         1.  Георги Рошков (sektor) с Panzer IV на Italeri
         2.  Николай Колев (noel) с "Ars Longa, Vita Brevis"
         3.  Дочко Дочев с Немски Картечари

    Раздел „Диорами”

         1.  Емил Групчев (Старшията) с Танково Депо
         2.  Станислав Петков (Stenka) с Mistel 2
         3.  Ясен Герасимов с BR52, Omy, Платформа

    Раздел „Модели от подръчни материали”

         1.  Георги Александров с Т6А2 - Трамвайна мотриса
         2.  Лъчезар Драгостинов с Багер Benati
         3.  Дариан Георгиев с трамвайна мотриса София 70

    Раздел „Фигури”

         1.  Николай Колев (noel) с "Fresh Milk" на Verlinden
         2.  Николай Колев (noel) с US Tank Crew на Dragon
         3.  Георги Камбуров с Германска пехота; Германски танкисти на Master Box

  Раздел „Сухопътна техника”

    Категория „Сухопътна техника - цивилна”

         1.  Любомир Брезоев с Honda Magna 50 на Tamiya
         2.  Андрей Мушатов с Yamaha YZF R1 на Tamiya
         2.  Борис Желязков (thunderbolt) с Ferrari F40 на Tamiya

Раздел „Авиация”

  Категория „Доработки”

    Мащаб 1/40 и по-голям

         1.  Валентин Петров (valko-bg) с Mi 17 на Trumpeter

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Йордан Стефанов (Жътваря) с Northrop XP-56 Black Bullet II на Special Hobby
         2.  Пенчо Генев с Messerschmitt Bf 109 T-2 на MPM

  Категория „Младежи”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Пламен Михайлов с Me 262 A на Revell
         2.  Симеон Мирославов Стойнев с F-4 Wildcat на Academy
         3.  Васил Кьосев с Bf-109 G-2 / Trop на Hobby Boss

  Категория „Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/41 до 1/60

         1.  Иво Атанасов (ivoka) с P-47 Thunderbolt на Academy
         2.  Емил Иванов с F-15 E Strike Eagle на Revell

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Иван Филипов Иванов (NAVY_YVAN) с Me 109 G-6 на Hasegawa
         2.  Иван Филипов Иванов (NAVY_YVAN) с Fw 190 A5/U3 на Hasegawa
         2.  Димитър Димитров (javelin) с Heinkel He70 F-2 на Revell
         3.  Симеон Иванов (simo) с Mirage 2000 TigerMeet 2003 на Revell
         3.  Димитър Терзииванов (DDt) с P-47 D-30-RA Thunderbolt на Revell

Раздел „Сухопътна техника”

  Категория „Верижна военна техника ВСВ - Доработки”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Слави Славов (ARTU) с ИСУ 152 на PST
         2.  Любомир Николов (Milowitz) с Waffentrager на Ace
         3.  Димитър Терзииванов (DDt) с Panzer V ausf.A на Revell

  Категория „Верижна военна техника ВСВ - Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Михаил Тодоров (Mihail Todorov) с Jagdtiger на Dragon
         2.  Илия Андреев (Bradatia) с Maus на Dragon

  Категория „Верижна военна техника Съвременна - Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Михаил Тодоров (Mihail Todorov) с T-72 M1 на Revell
         2.  Михаил Тодоров (Mihail Todorov) с Merkava Mk.III на Revell
         3.  Мирослав Райчев Стойнев (MR) с Challenger I Mk3 на Revell

  Категория „Военна техника - Доработки”

    Мащаб 1/40 и по-голям

         1.  Георги Рошков (sektor) с M10 Archiles на Academy
         2.  Николай Колев (noel) с Marder I на RPM
         3.  Светлан Велев с T-72 на Tamiya

  Категория „Военна техника - Стандартно изпълнение”

    Мащаб 1/40 и по-голям

         1.  Тодор Георгиев с Nashorn Sd.Kfz. 164 на Dragon
         2.  Николай Колев (noel) с WC-56 Dodge Command Car на AFV Club
         3.  Георги Рошков (sektor) с Panzer II Flamingo на Alanger

  Категория „Колесна военна техника - Доработки”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Йордан Стефанов (Жътваря) с ATЗ-5-375 (Урал 375) на ICM
         2.  Слави Славов (ARTU) с Kfz.14 на RPM
         3.  Любомир Николов (Milowitz) с Sd.Kfz. 232 на Roden

  Категория „Колесна военна техника - Стандартно изпълнение”

    Мащаб от 1/61 до 1/90

         1.  Слави Славов (ARTU) с ГАЗ-АА СУ-1-12 на UM
         2.  Илия Андреев (Bradatia) с Sd.Kfz.260 на ICM

Публикувано на Окт. 20, 2007, полунощ от simo
Прегледано: 3108