Клуб "Стендов Моделизъм България"

VIII-ма открита изложба-конкурс

Партньори:


Клуб "Стендов Моделизъм България" организира Осма открита изложба-конкурс за стендови модели (всички мащаби и категории).

Място на провеждане: София, ул. Гео Милев 158, ВТУ "Тодор Каблешков", зала "Юбилейна"

Време на провеждане: 02 и 03 юни 2012 год. (събота и неделя)


Програма:
1. Подреждане на експозицията - от 09 часа на 02.06.2012
2. Оглед и оценка на моделите - от 15.00 часа до 19.00 часа
3. Закриване на първият изложбен ден - 19.00 часа
4. Откриване на вторият изложбен ден - 09.00 часа на 03.06.2012
5. Приемане на модели, участващи в конкурса (само с предварителна on-line регистрация) - до 09.30 часа на 03.06.2012
6. Приключване оценяването на моделите - 12.00 часа
7. Награждаване и закриване на изложбата - 15.00 часа.

Експозиция:
- от 09.00 до 19.00 на 02.06.2012
- от 09.00 до 16.00 на 03.06.2012

Демонстрации от клуб Манта:

Събота, 2 юни
15:00 - фигури от Емил Групчев

Неделя, 3 юни
10:00 - "Бързо и лесно - авиация" - базови техники за сглобяване и оцветяване на самолет от Ивайло Врачански
11:00 - "Бързо и лесно - БТТ" - базови техники за сглобяване на танк от Красен Георгиев.

Дискусия за изложбата: Форум

Класиране:

    100г. Българска военна авиация 2012

         I.  Манта Модел Клуб с Конкурс за нов изтребител на ВВС на РБ

    Купа "The best of the show"

         I.  Валентин Петров (valko-bg) с Bleroit XI

  Раздел „100г. Авиация в България”

    M2: Самолети и хеликоптери 1/48 и по-големи

         I.  Методи Методиев (EmperoR) с Messerschmitt Bf 109G-14 на Academy
         II.  Пенчо Генев с Messerschmitt Bf-109 G6 на Academy
         III.  Андрей Костов (berkut47) с PZL P.24B на MirageHobby

  Раздел „Напреднали”

    C01: Витлови самолети и хеликоптери 1/72 и 1/144

         I.  Тошо Стоев с Петляков Пе-8 на Amodel
         II.  Веселин Найденов (Vesselin) с FW 190-D на Academy
         III.  Георги Илиев Илиев с Heinkel 111E на Roden

    C02: Реактивни самолети 1/72 и 1/144

         I.  Симеон Иванов (simo) с F-86F-40 Sabre на Fujimi
         II.  Веселин Пенев (McVess) с F-22A Raptor на Revell
         II.  Йордан Йорданов с Me 262 B-1a/U1 Nightfighter на Revell
         III.  Красимир Стефанов с AV-8B Harrier II Plus на Ace

    C03: Витлови самолети и хеликоптери 1/48, 1/35, 1/32, 1/24

         I.  Валентин Петров (valko-bg) с Me- 109 G 10/ R3 на Trumpeter
         II.  Иво Атанасов (ivoka) с Arsenal VG-33 на Azur
         III.  Методи Методиев (EmperoR) с Sikorsky HH-60 Seahawk на Italeri
         III.  Георги Цанков с Geko на Tamiya

    C04: Реактивни самолети 1/48, 1/35, 1/32, 1/24

         I.  Димитър Никитов с F-16CJ (Block 50) Fighting Falcon на Tamiya
         II.  Станислав Петков (Stenka) с F-15D на Academy
         III.  Петър Петков с McDonnel Douglas F-4E Phantom II Early Production на Tamiya

    C05: Пътнически самолети – всички мащаби

         I.  Валентин Петров (valko-bg) с Fieseler FI- 156 D Storch на Revell
         II.  Симеон Иванов (simo) с Concorde на Revell
         III.  Петко Карамитев (pkaramitev) с Антонов Ан-12 на RusAir
         III.  Ивайло Врачански (Ivo hobby) с BAC 1-11 на Airfix

    C06: Колесни военни машини 1/72, 1/76

         I.  Светослав Цанков (Academica) с МТП-А2.1 на база УрАЛ 4320 на ICM
         I.  Красимир Стефанов с ATF "Dingo1" на Revell
         II.  Красен Георгиев с Pz. Spahwagen P204 with 5cm KwK на RPM
         III.  Веселин Найденов (Vesselin) с ОВ-03 на UM

    C07: Верижни военни машини 1/72, 1/76

         I.  Красимир Стефанов с M2A2 "Bradley" на Revell
         II.  Красен Георгиев с Somua S35 на Heller
         III.  Велизар Великов с Cromwel Mk. IV на Revell

    C08: Колесни военни машини 1/48, 1/35

         I.  Чавдар Георгиев (shelby gt500) с Zil 157 на Trumpeter
         II.  Владимир Велинов с Autoblinda AB 43 на Italeri
         III.  Христо Цонев с Flak 18/36 на Dragon

    C09: Верижни военни машини 1/48, 1/35

         I.  Kelesidis Theodoros с HETZER на Italeri
         II.  Владимир Велинов с BT-7 на Zvezda
         III.  Иван Балабанов (Drone) с Pz.Kpfw. III Ausf. F на Dragon

    C10: Диорами с военни машини и/или авиация 1/72, 1/144

         I.  Георги Чичкан (ge6ata 96) с Диорама: Soviet factory
         II.  Чавдар Георгиев (shelby gt500) с Winter на Revell
         III.  Велизар Великов с PzKpfw V Panther Ausf G на Revell

    C11-1: Винетки

         I.  Александър Йосифов (alexthegreat) с "Към лазарета" на Master Box
         II.  Tsapanos Georgios с M3A1 WHITE SCOUT CAR на Zvezda
         III.  Емил Групчев (Старшията) с Интернетката

    C11: Диорами с военни машини и/или авиация 1/35, 1/48

         I.  Georgeos Leikos с Ardens 1944
         II.  Емил Групчев (Старшията) с На плажа
         III.  Nagornis Ioannis с Водопад на Tamiya

    C12: Фигури с височина до 60 mm

         I.  Александър Йосифов (alexthegreat) с Джудже - дървар
         II.  Roula Baxtsevani с "Z" The bucaneer на Andrea Miniature
         III.  Kazantzidis Jordan с Japanese Pilot на Andrea Miniature

    C13: Фигури с височина над 60 mm., Бюстове

         I.  Haralampos Thagopoulos с Spartan на Pegaso
         II.  Александър Йосифов (alexthegreat) с Ma.K. Maschinen Krieger AFSSA Luna Pawn
         III.  Стефан Митков Попов (stefeca 96) с WEHRMACHT TANK CREWMAN AFRICA CORPS на Tamiya

    C14: Автомобили, Камиони, Мотоциклети

         I.  Стефано Бенацо с Mercedes-Benz 1934 на Pocher
         II.  Веселин Пенев (McVess) с Audi R10 TDI на Revell
         II.  Божидар Стаменов (bstamenov83) с BENETTON FORD B192 на Tamiya
         III.  Велко Атанасов с Bussing 8000 на Revell
         III.  Пенчо Генев с Ferrari Testarossa на Tamiya

    C15-1: Подводници

         I.  Димитър Енгибаров с USS Gato, 1943 на AFV Club
         II.  Георги Илиев Илиев с U-boat Type ІІB на ICM
         III.  Пано Троплев (masklin) с UBoat XXVIIB Seehund на Bronco Models

    C15: Платноходни кораби, Кораби, Подводници

         I.  Димитър Енгибаров с Escort ship type "Ucuru" B
         II.  Никола Друмев с Линкор "Бисмарк" на Academy

    C16: Фантастика, Космос

         I.  Михаил Воденичарски (Moarein) с Millenium Falcon на Fine Molds
         II.  Ивайло Врачански (Ivo hobby) с Ariane 5 на Heller
         III.  Nagornis Ioannis с VW Kafer на Revell

    C17: ЖП модел

         I.  Слав Стоянов с Маневрен дизелов локомотив 55027.7 на БДЖ
         II.  Емил Групчев (Старшията) с BR 52 на Trumpeter
         III.  Михаил Воденичарски (Moarein) с BR-52+Karl на Hobby Boss

    C18: ЖП макет (диорама)

         I.  Емил Групчев (Старшията) с Wr 360 c 12 на Trumpeter
         II.  Слав Стоянов с Модулен макет

    C19: Архитектура (без фигури)

         I.  Стефано Бенацо с Church Saint Dimitre Of Thessaloniki 1784
         II.  Лъчезар Драгостинов с Старинен мост
         III.  Ивайло Врачански (Ivo hobby) с Thatched Country House на Zvezda

    C20: Самостоятелни проекти

         I.  Kelesidis Theodoros с NEAR MOSCOW DEC 41
         I.  Стефано Бенацо с Italian Sail Trading Ship "Ameroco Vespucci"
         II.  Емил Групчев (Старшията) с Вагон
         III.  Чавдар Георгиев (shelby gt500) с Mustang Shleby GT500 Death Race

  Раздел „Начинаещи”

    B1: Самолети 1/72, 1/100, 1/144

         I.  Александър Крантев (Ssasho0) с Fokker E3 на Eduard
         II.  Димитър Янчев с Ми-26 на Zvezda
         III.  Алекс Емилова Илиева с Bell AH-1 на Italeri

    B3: Военни машини 1/72, 1/76

         I.  Борислав Асенов с STRv 103c MTB на Trumpeter
         II.  Тодор Дойчев (terminashka) с M2A2 BRADLEY на Trumpeter

    B4: Военни машини 1/35, 1/48

         I.  Тодор Дойчев (terminashka) с M1151 Enhanced Armament Carrier на Academy
         II.  Красимир Семерджиев с M60A1 Patton w/Rise/Passive Armor на Academy
         III.  Георги Николов с Hanomag 251 1 на Tamiya

    B6: Кораби

         I.  Димитър Янчев с ETV Walker на Revell
         I.  Деница Воденичарска с Millennium Falcon на Revell

Публикувано на Юни 2, 2012, полунощ от simo
Прегледано: 4985